SzántóGráf » Egyéb » Az Emberi Erőforrások Minisztériuma részvétét fejezi ki a ma hajnalban elhunyt Dr. Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója családjának
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma részvétét fejezi ki a ma hajnalban elhunyt Dr. Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója családjának
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma részvétét fejezi ki a ma
hajnalban elhunyt Dr. Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg
Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója családjának.
Dr. Adorján Gusztáv a Debreceni Orvostudományi Egyetem elvégzése
után a nyíregyházi Megyei Kórház Szülészet-nőgyógyászati Osztályán
kezdte szakmai pályafutását, ahol közel négy évtizeden át dolgozott.
2010 júliusától volt a Jósa András Oktatókórház Nonprofit Kft.
ügyvezető igazgatója, majd 2013-ban a négy kórház integrációjaként
létrejött Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi
Oktatókórház főigazgató-helyettesének, 2015 márciusában pedig az
intézmény főigazgatójának nevezték ki.
Szakmai pályafutása során a szülészet mellett a nőgyógyászati
onkológia és az onkosebészet területén is kimagasló munkát végzett.
Ennek elismeréseként a Magyar Nőgyógyász Onkológusok Társaságának
vezetőségi tagja, a Magyar Méhnyakkórtani és Kolposzkópos Társaság
főtitkára, a Nőgyógyászati Onkológia Folyóirat
szerkesztőbizottságának, a Magyar Nőorvos Társaságnak, a
Nőgyógyászati Ultrahang Társaságnak és a Nőgyógyászati Endoszkópos
Társaságnak is tagja volt. Jelentős szerepet vállalt a kórház
nőgyógyászati onkológiai sebészeti profiljának fejlesztésében, a
legkorszerűbb műtéti technikák bevezetésében. Szakterületén
rendszeresen tartott előadásokat és jelentek meg tudományos
publikációi.
A kezdetektől aktívan részt vett Szabolcs-Szatmár-Bereg megye négy
kórháza jogi, szakmai és gazdasági integrációjának végrehajtásában,
melynek eredményeként országosan is minta értékű modell jött létre,
és javult a megyében az egészségügyi ellátás hatékonysága.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának egyéni képviselőként,
a FIDESZ-KDNP frakcióvezetőjeként. A Nyíregyháza-Városi Református
Egyházközség presbitere és a Tiszántúli Református Egyházkerület főgondnoka volt.
Nyíregyháza díszpolgára lett. Feleségével együtt három gyermeket neveltek,
és két unokájának örülhetett. Egész pályafutása során a betegellátás iránti
elhivatottság, a betegek tisztelete, szeretete, a gyógyításért érzett
elkötelezettség vezérelte. Kiadó: Emberi Erőforrások Minisztériuma
Igazából mindig csak elhatározzuk, hogy megtanuljuk a legjobb japán önvédelmi fogásokat. Kell hozzá kondíció kellő rugalmasság és kitartás. Meg néhány év. Vagy sokat...
Késve jött késve távozott. Oroszország első embere, a világ leggazdagabb embere egy kicsit morcosan érkezett majd elégedetten távozott. Ha hiszik ha nem kedvenc...
Free Media Awards díjat kapott a Direkt36 tényfeltáró műhely. A zsűri külön kiemelte az Orbán-család gazdagodásáról szóló, A dinasztia című nagy sikerű dokumentumfilmjüket....
Az egyesületi napon könnyű, otthon végezhető gyakorlatokat ismerhetnek meg a résztvevők, amelyekkel maguk is tehetnek a gyógyulásukért, a jobb életminőségért. A gyógytorna fontosságát...
Ismét vizsgálják az intravénás C-vitamin szerepét a rákkezelésben. Bár Linus Pauling eredeti, nagy dózisú C-vitaminnal kapcsolatos elmélete hibás volt, a modern eredmények alapján...
Hernádvécse közel áll a szívemhez. Mamámék faluja, ott született édesanyám és ott éltek nagyszüleim.A közelmúltban a készülő könyvemhez készítettünk néhány képet ott helyben....
Ünnepélyesen kijelentem, bevallom, hogy ha valaki a médiában, a reklámszakmában dolgozik az még ugyan úgy benyeli a szélhámos hirdetéseket. Magam is így jártam....
A PannErgy Nyrt. ezúton tájékoztatja a tőkepiaci szereplőket, hogy leányvállalata a Kuala Kft. 2014. szeptember 30-án 5+5 éves hőszállítási szerződést kötött a Takata...
Sok tévhitet kell eloszlatni időről-időre a sugárkezelésekről. Ugyan a magyar szóhasználat a „sugárzás” szót használja, de a széles körben alkalmazott, nagy méretű gépekkel...
A Magyar Természetjáró Szövetség szeptemberben második alkalommal szervezi meg a természetjárást és a szabadidő aktív eltöltését népszerűsítő rendezvényét, a Természetjáró Fesztivált. A Dunakanyarban...