2026. 04. 30., cs – 13:06
Czinege László r. dandártábornok a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője április 30-án számolt be a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei közgyűlés előtt a vármegye 2025. évi közbiztonsági, bűnügyi helyzetének alakulásáról.

A vármegye közgyűlése megköszönte a rendőr-főkapitányság munkáját, majd a beszámolót elfogadta. A tájékoztatót megelőzően a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Önkormányzat Közgyűlése „Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Közbiztonságáért” díjat adományozott:
Szerencsi Árpád r. ezredesnek a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendészeti rendőrfőkapitány-helyettesének, Fóris Zsolt c. r. alezredesnek a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság vármegyei iskolaőr koordinátor csoport vezetőjének, valamint Kocsis István r. alezredesnek, az Ózdi Rendőrkapitányság Putnoki Rendőrőrs őrsparancsnokának.
A díjakat ünnepélyes keretek között Bánné dr. Gál Boglárka a vármegyei közgyűlés elnöke és Czinege László r. dandártábornok adta át, aki hivatásának szolgálatáért szintén elismerést vehetett át a közgyűléstől.
Jómagam őszintén gratulálok a megye valamennyi rendőrének, polgári alkalmazottának az elért eredményekhez. Próbáltam visszaemlékezni, volt e vajon olyan, hogy a közgyülés nem fogadta el a jelentést esetleg szóvá tette a hiányosságokat. Ha történt is ilyen minek kössék ezt a kivülálló civilek orrára. Semmi közük hozzá. Egyébként őszintén mondom valóban javult a közbiztonság de érzékelhető a rendőrök hiánya.Minden egyenruhás panaszkodik, sok a feladat és egyre kevesebb a rendőr. Sokan fiatal koruktól készültek erre a hivatásra majd a szolgálat során rájöttek nem ezt az életpályát szeretnék. Vagy éppen nincs türelmük végigjárni a szamárlétrát vagy mem viselik el a kötöttséget és a hivatásuk kezdeti nehézségeit.
Az utóbbi években sajnos volt szerencsém megismerni a belső hivatali munka visszáságait is. Például amikor az önkormányzati rendészek egy alaptalan közúti intézkedés során bántalmaztak hiába tettem feljelentést. Szó szerint nem intézkedtek, elhanyagolták a szembesítést és öregségemre kellett megtudnom, a hamis tanúzás, a klasszikus zsarolás és a nyomozati anyagok elsikkasztása nem bűncselekmény. Panaszkodni pedig nem lehet, már nem kötelező a főkapitányi fogadóórák megtartása. Vagy ha a városi kapitányságon teszek feljelentést helyben nem történhet semmilyen nyomozás, előkészítő vizsgálat a paksamétát rögtön magához rendeli a megyei vizsgálati osztály. Hogy minden személyes meghallgatás mellőzésével határozatban közölhessék – nekik bizony semmi joguk nincsen egy bírósági ítéletben elhangzott vallomások felülvizsgálatára.
![]() 8 kép |

