Avi/ujkelet.live
Elfogott Hamász-tag a Kerem Salom-átkelőnél
Mi történt: Az Izraeli Védelmi Erők őrizetbe vett egy fegyvertelen Hamász-operatívot, aki megközelítette a Gázai övezet déli részén található Kerem Salom-i határátkelőt.
A részletek:
- A katonákat azt követően vezényelték a helyszínre, hogy gyanús mozgást észleltek az átkelő gázai oldalán.
- A gyanúsítottat további kihallgatásra szállították; személyazonossága és az incidens vizsgálata jelenleg is zajlik.
A lényeg: Az izraeli hadsereg hangsúlyozta, hogy az incidens során nem történt behatolás izraeli területre.
Légicsapás végzett a Hezbollah terroristáival Dél-Libanonban
A hír: Az izraeli erők csapást mértek a Hezbollah két terroristájára Dél-Libanonban, miután a katonák közelében azonosították őket.
Hogyan történt:
- A Givati-dandár felderítő egységei a Nabatieh melletti Ali Taher gerincen szúrták ki a két fegyverest.
- A hadsereg szerint az operatívok közvetlen veszélyt jelentettek a biztonsági zónában tevékenykedő katonákra.
A következmény: Az Izraeli Légierő a szárazföldi csapatokkal együttműködve, a fenyegetés felszámolása érdekében végrehajtotta a támadást.
Amerikai precíziós csapás végzett az Iszlám Állam egyik vezetőjével
A fejlemény: Az Egyesült Államok Központi Parancsnoksága (CENTCOM) szerdán bejelentette, hogy június 19-én végrehajtott légicsapásukban életét vesztette az Iszlám Állam (ISIS) egyik magas rangú vezetője Északnyugat-Szíriában.
Név szerint: A célzott akcióban Ali Huszajn al-‘Ulajwi vesztette életét.
A kontextus: A művelet része az USA azon folyamatos törekvéseinek, amelyek célja a külföldön tartózkodó amerikaiak vagy az amerikai anyaország ellen készülő terroristák kiiktatása.
,,A CENTCOM és partnereink elkötelezettek az ISIS megmaradt elemeinek felszámolása mellett, hogy biztosítsák annak végleges vereségét” – nyilatkozta Brad Cooper tengernagy, a CENTCOM parancsnoka.
Rijádban békülhetnek az Öböl-menti országok és Irán
A színfalak mögött: Szaúd-Arábiában tarthatják meg az Öböl-menti országok és Irán közötti megbékélési tárgyalásokat, értesült az AFP hírügynökség egy diplomáciai forrástól.
A cél: A rijádi csúcstalálkozó elsődleges feladata a kapcsolatok rendezése lenne az Öböl-menti államok, Irán és esetleg más regionális szomszédok között, a háború lezárását követően. Pontos dátumot a forrás nem közölt.
Miért fontos: A diplomata kiemelte, hogy ezek a megbeszélések teljesen függetlenül fognak zajlani az Egyesült Államok és Irán között jelenleg is folyó kétoldalú tárgyalásoktól.
The post Incidens a gázai határnál, likvidálások és békülés Rijádban first appeared on Új Kelet Live.

