SzántóGráf

Mesterséges intelligencia és dolgok internete: ezekre építenek a Fundamenta Digiverzum nyertesei

 

A mesterséges intelligencia, valamint a dolgok internetes technológiákon alapuló két megoldást választott győztesnek a tizenhét beérkezett pályázat közül a Fundamenta Digiverzum Innovációs Verseny zsűrije. A legnagyobb hazai lakás-takarékpénztár a nyertes projekteket a fejlesztőkkel közösen hasznosítja Magyarországon, valamint segít a megoldások nemzetközi bemutatásában is.

A változó elvárások minőségi kiszolgálása, az ügyfélélmény növelése érdekében a vállalatoknak olyan új üzleti intelligencia megoldásokra is szükségük van, amelyeket külsős startupoktól, fejlesztőktől, digitális pénzügyi megoldásokat szállító vállalatoktól kaphatnak meg. Ezt felismerve hirdette meg a Fundamenta Digiverzum innovációs versenyt, amelyre az ügyfélélményt növelő digitális megközelítésekkel, megoldásokkal, alkalmazásokkal lehetett nevezni.

A beérkezett tizenhét pályamunkából a zsűri végül kettőt választott ki, amelyek a Fundamentával közösen kerülnek hasznosításra Magyarországon. „Segítünk abban is, hogy a nyertes megoldások a külföldi anya-, és testvérvállalataink számára is bemutatásra kerülhessenek, és akár nemzetközi téren is sikereket érjenek el” – emelte ki Tátrai Bernadett, a Fundamenta elnök-vezérigazgatója.

Az egyik nyertes megoldás a dolgok internete („Internet of Things”) technológiára építve elsősorban a Z- és alfa-generációk megszólítását tűzte ki célul. A fejlesztés a felhasználó életkorának megfelelő szolgáltatásokat kínál a perselyes zsebpénz-gyűjtéstől a megtakarítási számlák kezeléséig, miközben játékosan segíti a családok pénzügyeit. „Egészen a gyermekkortól a felnőtté válásig végigkíséri a fiatalokat, folyamatosan megújuló, életkorhoz igazodó megjelenéssel, tartalommal és eszközökkel” – mondta el a nyertes megoldást kifejlesztő FunSave Kft. vezetője, Komócsi Sándor.

A Digiverzum zsűrije által kiválasztott másik megoldás segít automatizálni az ügyfelektől beérkezett dokumentumok feldolgozási folyamatát, és elvégzi a beérkezett igazolások online elemzését is. „Az elemzés eredményeként olyan összefüggések is feltárulnak, amelyekkel a Fundamenta további pénzügyi termékek értékesítését alapozhatja meg” – emelte ki Lengyel Sándor, a megoldással pályázó suIT Solutions Kft. ügyvezetője.

A Fundamenta az idei évben indította el innovációs munkacsoportját, amelynek feladata a jövő digitális kihívásaira való felkészülés támogatása. „Ennek jegyében rendeztük meg idén nyáron a belső hackathonunkat, a Fundamenta Digimaratont, majd ősszel a forradalmi innovációs megoldások felkutatását célzó Fundamenta Digiverzumot. Az innováció menedzsmenttel kapcsolatos várakozásainkat beváltották az idei eredmények. Ezek megerősítettek minket abban, hogy 2018-ban újabb innovációs eseményeket szervezzünk, és folytassuk a kísérletezést a leginnovatívabb hazai csapatokkal, fintech startupokkal közösen” – mondta el a Fundamenta elnök-vezérigazgatója.

 

Exit mobile version