Hihetetlen volt a háromgyerekes édesanya számára, hogy 44 évesen, nem dohányzó nőként tüdőrákja van és a fél tüdejét azonnal el kell távolítani. Azóta agyi áttét, csontáttét is kialakult nála, ám újra és újra talpra állt, a diagnózis óta immár több mint 8 év eltelt. Összeomlott a világa az egykori hivatásos katonaként, mellette mentősofőrként is szolgáló negyvenes, szintén nem dohányzó kisgyermekes apának is, amikor vele is tüdőrák diagnózist közöltek. „Nem egy gócban van a betegség, hanem mintha búzadarával szórták volna meg a tüdejét, ezért műteni nem lehet” – mondta a mellkassebész. Gyógyszerrel viszont mind a mai napig sikerült kordában tartani a betegséget: akkor két éves kislánya ma már felső tagozatos iskolás.
– Amikor zsúfolt egy onkológiai ambulancia, annak oka az is, hogy egyre több daganatos beteg jár vissza gyógyult páciensként kontrollvizsgálatokra, illetve akiket nem tudnak meggyógyítani, közülük is egyre többeknél és egyre hosszabb időn át vissza tudják fogni, lassítani tudják a daganatos folyamat előrehaladását. Riportjainkban ugyanakkor nem festünk rózsaszín képet a tüdőrák vagy más ráktípusok kezelhetőségéről, hiszen vannak esetek, amikor sajnos már nagyon korlátozottak az orvosi lehetőségek. Cikkeink viszont kapaszkodót, erőt, reményt adhatnak sokaknak, mivel bárki kerülhet azon betegek csoportjába, akik előrehaladott betegségük ellenére a kezelésekre hosszú távon a legjobban reagáló betegek táborát gyarapíthatják – fogalmazott B. Papp László főszerkesztő.
A ingyenes Rákgyógyítás Magazin évente négy alkalommal 15 ezer példányban eljut országszerte a kórházakba, klinikákra és a betegszervezetekhez. A lap kiadója a Daganatos Betegek Gyógyításáért és Rehabilitációjáért Alapítvány, szakmai partnere a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság.