SzántóGráf

Vizsgálat: A hadsereg óvatos volt, de nem tudta, hogy túszok vannak a környéken

Avi/ujkelet.live

A háború 446. napja: Az Izraeli Védelmi Erők nyomozása a hat túsz Hamász terroristák általi kivégzése augusztusban a dél-gázai Rafahban megállapította, hogy a hadsereg óvatosan járt el, annak ellenére, hogy úgy ítélte meg, hogy a térségben valószínűleg nem tartanak túszokat.

Hersh Goldberg-Polin, Eden Jerusalmi, Ori Danino, Alex Lobanov, Karmel Gat és Almog Szaruszi holttestét augusztus 31-én találták meg egy 20 méter mély Hamász alagútban Rafahban. A két hamászos őr két nappal korábban kivégezte őket, amikor a csapatok már a közelben jártak.

Az alagútba vezető bejárat egy gyerek hálószobájában volt elrejtve:

Az alagút, ahol megtalálták a holttesteket egy kilométerre volt attól az alagúttól, amiből az 52 éves Farhan Qadit élve kimentették augusztus 27-én. A két alagút között nem volt közvetlen átjáró, mivel a Hamász elzárta az útvonalat.

A hat túsz meggyilkolása előtti hetekben a hadsereg nem rendelkezett konkrét vagy valós idejű hírszerzési információval a hollétükről, de általános jelek voltak arra vonatkozóan, hogy izraeli túszok lehetnek a negyedben, ezért óvatosan tevékenykedtek a föld felett és még inkább a föld alatt.

Annak a valószínűségét, hogy túszokat tartanak fogva Rafahban, alacsony-közepesre becsülte a hadsereg.

Augusztus 31-én a hadsereg úgy döntött, hogy rövid időre leállítja tevékenységét Tel Szultanban, miközben friss helyzetértékelést tartott a túszok lehetőségéről a térségben. Később aznap megtalálták a hat túsz holttestét.

Az alagút:

Az izraeli hadsereg vizsgálata megállapította, hogy tudomása volt túszok jelenlétének lehetőségéről a térségben, és annak ellenére, hogy a becslések valószínűségét csekélynek tartották, a hadsereg óvatosan folytatott bevetéseket.

A hadsereg azt állítja, hogy különböző következtetéseket vont le az incidensből, a stratégiaitól a taktikai szintig, beleértve a hadsereg hírszerzését is.

Végezetül a katonaság elismerte, hogy nem sikerült élve hazahoznia a túszokat.

A hadsereg vizsgálata azt is megerősítette, hogy az alagút környékén található igazságügyi szakértői leletek arra utaltak, hogy a Hamász vezetője, Jechíje Szinwar, akit később októberben a közelben likvidáltak, ott volt. A hadsereg azonban azt nem tudta megerősíteni, hogy az alagútban tartózkodott-e a túszokkal egy időben.

A vizsgálat leleteit kedden bemutatták a hat megölt túsz családjának.

The post Vizsgálat: A hadsereg óvatos volt, de nem tudta, hogy túszok vannak a környéken first appeared on Új Kelet Live.

Exit mobile version