Avi/ujkelet.live
A háború 702. napja : Jó estét!
Az izraeli repülőtéri hatóság közlése szerint a Ramon repülőtér újra megnyílt a húti dróntámadást követően.
Gázaváros: Az Izraeli Védelmi Erők továbbra is készül a Gázaváros elfoglalására irányuló hadműveletre: A két páncélosdandár, a 188. és a 7., elhagyta az övezetet frissítésre és kiképzésre a Gideon Szekerei II előtt.
A Hamász terrorszervezet mindeközben azt állítja, hogy kivégzett hat Izraellel „kollaborálót” Gázavárosban.
A hadsereg közzétett egy videót egy több száz méter hosszú Hamász-alagút lerombolásáról a Zeitun negyedben.
Az alagutat a Nahal Dandár térségbeli műveletei során találták meg. Az alagútban lévő egyik helyiséget a Hamász helyi terroristái használták támadások koordinálására.
A hadsereg délután ismét evakuálásra szólította a palesztinokat Gázaváros al-Ruja toronyházának közelében a légicsapás előtt.
„A Hamász hírszerző berendezéseket helyezett el az épületben, és megfigyelőállomásokat állított fel az izraeli erők megfigyelésére. A szervezet terroristái számos robbanószerkezetet helyeztek el az épület közelében” – áll a hadsereg későbbi nyilatkozatában, bejelentve a légicsapás végrehajtását.
A palesztin média korábban arról számolt be, hogy az izraeli légierő lebombázta a Daradzs negyedben található al-Tawhid Wal Szunna mecsetet.
A hadsereg még nem nyilatkozott az ügyben.
Mintegy 100 ezer civil hagyta el Gázavárost a katonai művelet kiszélesedése közepette, jelentette be Binjámin Netanjahu miniszterelnök a heti kabinetülésen. ,,A Hamász mindent megtesz, hogy megakadályozza a távozásukat, és hogy ott tartsa őket, hogy élő pajzsként szolgáljanak.”
Az ENSZ becslései szerint körülbelül egymillió palesztin tartózkodik Gázavárosban.
Netanjahu szerint a Hamász nőket és gyerekeket lőtt lábon, hogy megakadályozza távozásukat.
„Magukra a terroristákra akarunk koncentrálni, és hagyni, hogy a civil lakosság kijuthasson” – mondta Netanjahu. „Gázában az utolsó erődítmények – lényegében az utolsó fontos erődítmény, Gázaváros – elleni intézkedéseink részét képezik az iráni tengelyhatalmak fojtófogásának lebontására irányuló erőfeszítéseinknek”.
Tüntetés: Nem kerülhet sor demonstrációra Ejal Zamir vezérkari főnök otthona előtt Közép-Izraelben, miután a hadsereg öt napra zárt katonai övezetté nyilvánította a területet.
A parancsot, amelyet a Polgárvédelmi Parancsnokság vezetője, Sáj Klapper vezérőrnagy írt alá, azután adták ki, hogy háborúellenes tüntetők a múlt hónap végén vörös festékkel öntötték le a rezidencia előtti járdát.
A rendelet értelmében a helyi lakosokon, a védelmi erőkön és a biztonsági átvilágításon átesett polgárokon kívül senki sem mehet be a területre.
Etetni kell őket: A Legfelsőbb Bíróság kettő-egy arányban úgy ítélte meg, hogy az állam nem teljesíti jogi kötelezettségeit az izraeli börtönökben és fogvatartási központokban őrizetben lévő palesztin biztonsági foglyok megfelelő élelmezésére, és lépéseket kell tennie annak érdekében, hogy a foglyok elegendő élelemhez jussanak.
A petíciókat az Izraeli Polgárjogokért Szövetség és a Gisa szervezetek nyújtották be áprilisban Itamar Ben-Gvir nemzetbiztonsági miniszter és az Izraeli Börtönszolgálat ellen, akiket azzal vádoltak, hogy szándékosan a minimum alá csökkentették a foglyok adagjait, és lényegében éheztetik a palesztin biztonsági foglyokat.
Daphne Barak Erez, Ofer Grosskopf és David Mintz bírák egyhangúlag úgy döntöttek, hogy az Izraeli Börtönszolgálat jogilag köteles élelmezést biztosítani a fogvatartottaknak az „alapvető létfenntartás” biztosítása érdekében. Mintz azonban nem értett egyet Barak-Erez és Grosskopf véleményével, miszerint az állam nem teljesíti ezeket a jogi kötelezettségeket.
Ben-Gvir elítélte az ítéletet, és megkérdőjelezte, hogy a bírák „izraeliek”-e.
„Gázában nincs Legfelsőbb Bíróság, hogy megvédje a túszainkat. A gyilkos Nukba terroristákat és az utálatos erőszaktevőket – szégyenünkre – a Legfelsőbb Bíróság védi” – állította Ben-Gvir, hangsúlyozva, hogy a foglyok számára „a törvény által biztosított legminimálisabb körülmények” biztosításának politikáját fenn fogják tartani.
COGAT: Iszrael Katz védelmi miniszter Ejal Zamir vezérkari főnökkel közösen úgy döntött, a Kormányzati Tevékenységek Koordinátora a Területeken (COGAT) következő parancsnoka Joram Halevi nyugdíjazott rendőrfőkapitány-helyettes lesz, Ghasszán Alian vezérőrnagyot váltva a poszton.
Szokatlan és valószínűleg példatlan, hogy egy visszavonul rendőrtiszt vezérőrnagyi rangot kap az Izraeli Védelmi Erőkben, és csatlakozik a Vezérkari Fórumhoz.
A katonai rádió szerint jelentős csata folyt a COGAT-kinevezés körül, melyen a védelmi miniszter és a vezérkari főnök már régóta vitatkozik. Halevi Katz jelöltje volt – ragaszkodott hozzá, és úgy döntött, hogy kinevezi. Zamirnak más jelöltje volt a posztra: Hisam Ibrahim dandártábornok, a polgári közigazgatás vezetője. A vezérkari főnök ajánlása ellenére Katz miniszter Halevit részesítette előnyben.
https://anchor.fm/s/51fceecc/podcast/rss
The post Alagút és torony lerombolása Gázavárosban, döntés és kinevezés first appeared on Új Kelet Live.