SzántóGráf

– Újabb csodás eredmény: a lehetséges nyolc világbajnoki éremből hét lett Szegeden a magyaroké

A magyar csapat tagjai: Kocsis László szövetségi kapitány, Walter
 Tamás másodkapitány, Ambrus Tibor, Csővári Tibor, Erdei Attila Csaba,
Horváth Gyula Gábor, Papp József versenyzők, Polyák Csaba csapatvezető.

-  Újabb csodás eredmény:  a lehetséges nyolc világbajnoki éremből hét lett Szegeden
a magyaroké!  2024. október 4-5. között a Szegeden, a Maty-éri evezőspályán
 került megrendezésre a III. Masters és az I. Utánpótlás 25 Feeder Világbajnokság. A Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) szervezésében lebonyolított világbajnokságokon 19 nemzet 28 csapata mérette meg magát. A nemzeti válogatottak mindkét csapat és egyéni kategóriában a dobogó legfelső fokára állhattak, ráadásul a 4 aranyérem mellett még 1 ezüst- és 2 bronzéremnek is örülhetünk.

A legnépszerűbb békéshalas horgászati módszer, a feeder művelői
közül a közvetlen utánpótlás első világbajnoksága volt a mostani, s
ennek az eseménynek a létrejöttében a magyar horgászszövetségnek is
jelentős szerepe volt. A fiatalok mellett már a harmadik alkalommal
versenyeznek ezen keretek között a sportág mesterei, akik már az
eddigi teljesítményükkel is régen kiérdemelték ezt a megnevezést.

A masters feeder világbajnokságot Magyarország csapata nyerte 24
ponttal, köszönhetően a szenzációs második napi eredményeknek is,
amikor a behozhatatlannak tartott angol előnyt sikerült ledolgozni.
A második helyen így Anglia végzett 28,5 ponttal, a harmadik helyen
Románia csapata 39 ponttal.
Egyéniben Ambrus Tibor e kategóriában 2022 után újból egyéni világbajnoki címet szerzett 2 ponttal, így személyében immár kétszeres (pályafutása során összességében háromszoros) egyéni világbajnokot avathattunk. Erdei Attila Csaba ezüstérmes lett 4 ponttal, Papp József pedig bronzérmet szerzett, ugyancsak 4 ponttal. Az utánpótlás feeder világbajnokságot szintén Magyarország csapata nyerte egy végletekig kiélezett küzdelem során, összesen 28 ponttal. A második helyen Írország csapata végzett szintén 28 ponttal, így a több fogott hal döntött a nemzeti válogatottunk javára. A harmadik helyen Franciaország csapata végzett 29 ponttal. A nemzeti válogatott tagjai: Baráti József szövetségi kapitány, dr. Pataki Zoltán másodkapitány, Bakó Péter, Balog Áron, Bodzsár Norbert Márk, Pataki Sándor, Vidó Roland versenyzők, Végh Tamás csapatvezető. Bakó Péter a negyedik egyéni világbajnoki címét szerezte meg 2 ponttal, a második helyen Mihai Marginean (Románia) végzett 3 ponttal, míg a harmadik helyen ismét egy magyar versenyző, Balog Áron végzett, ugyancsak 3 ponttal.
A MOHOSZ ezúton is szeretné megköszönni a nemzeti-, valamint a „Magyar Csapat” szakszövetségi sporttámogatási rendszer partner minisztériumainak (AM, HM), szervezeteinek és cégeinek a támogatását, továbbá a csapatok felkészülésében, a lebonyolításban közreműködő valamennyi munkatárs, önkéntes segítségét, továbbá a Horgász Egyesületek Csongrád Megyei Szövetsége, valamint a Nemzeti Kajak-Kenu és Evezős Olimpiai Központ közreműködését. Minden magyar versenyzőnek és sportvezetőnek szívből gratulálunk a kiemelkedő szerepléshez!