Újszerű, az ésszerű érvek helyett az érzelmi húrokat megpendítő baleset-megelőzési programot hirdet az Autós Nagykoalíció.
Ugye, hogy nem száguldoznál szűk városi utcákban, ha tudnád, hogy a gyermeked bármelyik pillanatban leléphet eléd a járdára? Ugye, hogy nem előznél beláthatatlan kanyarban, ha tudnád, hogy a szerelmed jön veled szembe? Ugye, hogy lassítanál a zebra előtt, ha a barátaid szeretnének átkelni az úton? Közlekedj úgy, mintha a körülötted sétálók, biciklizők, motorozók és autózók a saját szeretteid, családtagjaid, barátaid, ismerőseid lennének! Viselkedj úgy, mint ahogy velük viselkednél! Legyél előzékeny, körültekintő, figyelmes és gondoskodó – akárcsak otthon a családtagjaiddal, a szerelmeddel, a baráti körben a barátaiddal, a suliban az osztálytársaiddal, vagy éppen a munkahelyen a kollégáiddal!
A tudomány már régóta tudja, hogy döntéseinket az esetek túlnyomó többségében nem tényszerűen, hanem érzelmi alapon hozzuk meg. Ezt a megközelítést építi be új közlekedésbiztonsági programjába az autóipar és az autós szakma legfontosabb szereplőit tömörítő Autós Nagykoalíció. Az egyesület fennállásának 10 éve alatt mindig is kiemelten foglalkozott a közlekedésbiztonság fejlesztésének legfontosabb kérdéseivel, és az elmúlt időszak romló hazai közlekedési statisztikáit figyelve úgy érzi, új lendületet kell adnia a közlekedők szemléletformálásában betöltött aktivitásának.
„Az egyik legfontosabb célunk annak elősegítése, hogy aki reggel elindul, az egészségben haza is érjen!” – hangsúlyozza a szervezet sokat hangoztatott célkitűzését Knezsik István, az Autós Nagykoalíció elnöke. „A gyerekektől a nyugdíjasokig mindenkinek joga van épségben és biztonságban közlekedni, elindulni és odaérni. Ez csak úgy valósulhat meg, ha saját magunkon kívül másokra is odafigyelünk. Maga a KRESZ egy önálló nyelv, amit ha ismerünk, tudunk egymással kommunikálni, ha nem, esélyünk sincs, hogy megértsük egymást.” – szemléltette az „összközlekedési társasjáték” lényegét Knezsik István.
Az Autós Nagykoalíció a következő időszakban rendszeresen mutat be közérthető formában tipikus közlekedési veszélyhelyzeteket, problémákat a sebesség helyes megválasztásától az irányjelző használatáig, és fogalmaz meg ezek megoldására irányuló közérthető közlekedési jó tanácsokat. Teszi mindezt azért, hogy lehetőség szerint soha senkivel ne történjen súlyos vagy halálos baleset…