Ahogyan a kormány azt már bejelentette, az eredetileg tervezett
február 15. helyett csak május 1-jétől alakul át a védettségi
igazolvány oltási igazolvánnyá. Az erről szóló
kormányrendelet-módosítás hamarosan megjelenik a Magyar Közlönyben.
Azok a védettségi igazolványok, amelyek fertőzésen való átesettség
alapján vannak kiállítva, május elsején veszítik el az
érvényességüket. Az oltási alapon jelenleg érvényes védettségi
igazolványok automatikusan érvényesek maradnak májustól, ha a
tulajdonosuk az előző oltástól számított 6 hónapon belül felvette a
második, illetve a harmadik oltását is.
Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter a múlt heti
Kormányinfón bejelentette, hogy az uniós gyakorlathoz igazodva, a
kormány május 1-re tolta ki a védettségi igazolványok oltási
igazolvánnyá alakulását. Ez azt jelenti, hogy májustól csak oltási
alapon lesz érvényes az igazolvány. Oltatlan személy, fertőzésen
való átesettség esetén sem lesz jogosult az oltási igazolványra, az
esetleg jelenleg meglévő fertőzésen átesettségre kiadott védettségi
igazolvány pedig májustól elveszíti érvényességét.
Az is változatlan, hogy májustól az oltási igazolvány a második
oltást követően hat hónapig lesz érvényes, ezután az érvényesség -
főszabály szerint - csak a megerősítő harmadik oltás után lesz
meghosszabbítva. Ha valaki két oltást követően lesz fertőzött, akkor
a fertőzés igazolásától számított 6 hónapig lesz érvényes az
igazolványa. A megerősítő harmadik oltás felvétele után az
igazolvány korlátlan időre lesz érvényes. Az egydózisú Janssen
vakcinával oltottak esetében szintén 6 hónapon belül kell felvenni a
megerősítő második oltást ahhoz, hogy az igazolvány érvényes
maradjon.
18 éven aluliaknál az egydózisú oltóanyag esetén egy, a kétdózisú
oltóanyag esetén két oltás elegendő lesz az érvényességhez.
A jelenlegi védettségi igazolványok cseréjére nem lesz szükség, a
QR-kód alapján lehet majd ellenőrizni az okmány érvényességét.
Felhívjuk a figyelmet, hogy aki szeretné mielőbb felvenni az
oltást, illetve a megerősítő oltást, az a most zajló februári oltási
akciókon könnyedén megteheti előzetes időpontfoglalás nélkül is.
Kiadó: Kormányzati Tájékoztatási Központ
Új vezetők a Szerencsi, a Sátoraljaújhelyi, a Sárospataki és az Encsi Rendőrkapitányságon. Czinege László r. dandártábornok, rendőrségi főtanácsos, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője 2024....
Budapest a nyugalom szigete – nyilatkozta az Indexnek Frölich Róbert főrabbi, aki üdvözölte, hogy a főváros utcáin nincsenek zászlóégetések és a Hamászt éltető...
Meg nem erősített hírek szerint újabb őrségváltás zajlik a miskolci megyei kórház élén. A Csiba Gábort váltó Tiba Sándor főigazgató helyére megbízottként Pap...
A színész álma a szűnni nem akaró vastaps. Amikor a színházi közönség hosszú percekig állva ünnepli. Nézőként sem akármilyen egy ilyen közös projektben...
Képzeljék el, hogy kifizetik az új építésű otthonuk teljes árát, aztán a beruházó megtagadja annak az úgynevezett birtokba adását „a szerződés ellehetetlenülésére” hivatkozva....
Az idén januárban megjelent képek közül válogattam. Egy kis visszatekintő. Balról Görömbölyi Laci kolléga aki évekig vezette az Északot, mellett Balázsi Tibor is...
Hahó, itt a hétvége. Kétnapos ünnep lesz. Ám még előtte örvendjünk – felújítják, rendbe hozzák a Hősök terére bevezető parkoló előtt járdaszakaszt. Beszéltem...
Pezseg az élet Emődön. A Miskolctól alig néhány kilométerre lévő kisvárosban szinte hetente átrobogtam. Ha csak aznap nem a rövidebb és kacskaringósabb Harsányi...
Nekem már mindenről eszembe jut valami. Úgy egy évtizede történhetett, hogy egy honfitársunk valamelyik távolkeleti csomagküldötől rendelt egy amolyan diktafonos tollat. Magam is...
Ismét megrendezem a garázsvásárt. Lesznek új háztartási robotgépek, csillagászati távcső, régi asztali rádió és még sok minden egyéb olyan tárgy, amitől szívesen megszabadulnék,...
Nénikém három habselyem kombinéért cserében egy harminc kilós, szalagos magnetofonnal jött haza Moszkvából. Ezzel a monstrummal bebiztosítottam a helyemet az összes házibuliban....