Avi/ujkelet.live

A háború 510. napja: Nir Oz kibuc reggel bejelentette, hogy Iccik Elgaratot és Ohad Jahalomit meggyilkolták a gázai fogságban. Slomo Manszúr családját is tájékoztatták, hogy maradványait azonosították az Abu Kabir Igazságügyi Orvostani Intézetben. A három megölt túsz koporsóját az éjszaka szállították Izraelbe, Tzachi Idan maradványaival együtt, akinek személyazonosságát még nem erősítették meg.

A 69 éves Iccik Elgaratot Nir Ozbeli otthonából rabolták el. A terroristák tüzet nyitottak a védett szoba ajtajára és megsebesítették. Testvére, Dani Asdod volt rendőrparancsnoka. Icciket a fogságban megkínozták, mert összetévesztették testvérével.

Az 50 éves Ohad Jahalomit Nir Oz kibucból rabolták el, a házában fegyveres csatát vívott a terroristákkal, akik lábon lőtték. Ohad úgy döntött, hogy egy pisztollyal fog ülni a védett szoba előtt, mivel a kilincse nem záródott megfelelően. Miután meglőtték, a terroristák feleségét, Batsevát és három gyermeküket kivitték a házból, és motorokra ültették a kibuc egyik külföldi munkásával együtt. Ohad azt mondta a családjának, hogy szereti őket, és hogy menjenek a terroristákkal. Batseva, a 10 éves Jael és a csaknem kétéves kisgyermek az egyik motoron ült egy terroristával, míg a 12 éves Ejtan és a külföldi munkás a másik motoron. Amikor a terroristák Gáza felé tartottak két izraeli harckocsi jelent meg előttük, és a két motor elvált egymástól. Batseva és két lánya egy ponton meg tudott szökni, több mint három órán keresztül futottak pizsamában és papucsban. A 12 éves Ejtan 2023 november 27-én szabadult a fogságból.

A Gázába hurcolt 86 éves Slomo Manszúr családját két hete értesítették arról, hogy szerettük halott. Az izraeli hadsereg információi szerint Manszúrt 2023. október 7-én meggyilkolták Kiszufimban, holttestét pedig Gázába hurcolták.

Az 50 éves Tzachi Idant Nahal Oz kibucbeli otthonából rabolták el, miután a terroristák a legidősebb lányát, a 18 éves Maajant a védett szoba ajtajára leadott lövésekkel megölték. A család által átélt borzalmakról itt írtunk:


Az alku másik része: Az éjszaka végrehajtott utolsó körben szabadult a legtöbb, 620 terrorista.

A több száz foglyot múlt szombaton kellett volna szabadon engedni, de az intézkedést a politikai kör határozata elhalasztotta, miután a Hamász terrorszervezet múlt héten megalázó ceremónia keretében adta ki a Bibasz gyerekek és Oded Lifshitz maradványait.

  • 50 életfogytiglani börtönbüntetésre ítélt fogoly
  • 47 fogoly, akik a Salit-alku során szabadultak 2011-ben és Izrael újra letartóztatta őket
  • 60 terrorista, akiket hosszú börtönbüntetésre ítéltek
  • 445 gázai lakos, akiket az izraeli erők szárazföldi manővere során tartóztattak le Gázában

Az első szakaszban szabadon engedett terroristák száma hozzávetőleg 1700, köztük 700 biztonsági fogoly és 1000 gázai fogoly.


A helyzet: A holttestek visszaszolgáltatásával lezárult az első szakasz 33 túsz, 25 élő és nyolc halott, szabadulásával.
A 42 napos fegyverszünetnek szombaton zárul, de a megállapodás értelmében a tűzszünet addig tart, amíg a felek folytatják a tárgyalásokat a következő szakaszról.

Egy izraeli delegáció várhatóan csütörtökön Dohába vagy Kairóba utazik, hogy megkezdje a tárgyalásokat a következő lépésről katari és egyiptomi közvetítőkkel, közölte tegnap egy izraeli tisztviselő.

  • Az izraeli tisztviselő szerint a cél az, hogy megállapodásra jussanak a tűzszünet további 42 napos meghosszabbításáról, amelynek során további izraeli túszokat és palesztinai foglyokat engednek szabadon.
  • Steve Witkoff, a Fehér Ház közel-keleti megbízottja várhatóan már vasárnap a régióba utazik, hogy csatlakozzon a tárgyalásokhoz.
  • Donald Trump amerikai elnök a kormány szerdai ülésén kijelentette, hogy a holttestek átadása a megállapodás első szakaszának vége és a második szakasz kezdete. ,,Most Izraelnek el kell döntenie, mit akar tenni” – mondta.

Riport: Az Al-Araby Al-Dzsadid katari lap ma reggel arról számolt be, hogy Egyiptom tájékoztatta a nemrég Kairóba látogató Hamász-delegációt, hogy Binjámin Netanjahu miniszterelnök „zöld utat” kapott Trump elnöktől a ,,pokol elszabadítására” arra az esetre, ha a Hamász nem reagál pozitívan Izrael azon követeléseire, hogy az első szakaszt meghosszabbítsák anélkül, hogy foglalkoznának azokkal a kérdésekkel, amelyekről a megállapodás második szakaszában döntöttek. Azt is közölték, hogy a jövő héten várhatóan izraeli delegáció látogat Kairóba, hogy megvitassák a tárgyalások második szakaszának részleteit.


10/7: A ma nyilvánosságra kerülő október 7-i mészárlást vizsgáló nyomozás lényege a kezdetektől ismert: Ez egy hatalmas biztonsági kudarc, amelyre az állam megalakulása óta nem volt példa.

A vizsgálatok a rendszerszintű kérdésekre adnak választ, többek között: Mit látott a hírszerzés október 7-én éjjel, és milyen értelmezést kapott az információ? Hogyan viselkedtek a hírszerzési tisztviselők és a magas rangú katonai tisztviselők azon az éjszakán, amikor a Hamász felkészült egy meglepetésszerű invázióra Izrael területére?

A vizsgálatok arra a kérdésre is választ adnak, hogyan hagyták cserben hosszú órákra a gázai határ melletti településeket, és miért nem teljesítette az Izraeli Védelmi Erők civilek védelmére vonatkozó küldetését. Lesz utalás arra a kérdésre is, hogy miért nem volt hiány katonákban a gázai határ mellett, és hol volt a légierő a támadás reggelén.

A vizsgálat a koncepció kérdésére is választ ad: Hogyan alakult ki Izraelben az a megértés, hogy a Hamász nem érdekelt a háborúban, hanem inkább a rendre törekszik, és hogy Jechíje Szinwar egy pragmatikus vezető, akit gázai munkások Izraelbe engedésével és katari pénzekkel vissza lehet tartani? És hogyan főzte ki a Hamász azt a megtévesztést, amelyet Izraellel elhitetett a mészárlást megelőző időszakban?

A lényeg: Mit tegyen az Izraeli Védelmi Erők, hogy ilyen kudarc ne következzen be két éven belül, vagy 50 éven belül? És ahhoz, hogy ez valóban így legyen, ehhez nem lesz elég a katonai vizsgálat, szükség lesz egy állami vizsgálóbizottságra is.

The post 3 túsz halála megerősítve, a következő lépés és a vizsgálat first appeared on Új Kelet Live.