Levél a Alakszai Zoltán polgármester jelöltnek – a facebook nem veszi be – jobb előre az ötezres – rám számíthat

Szokás mondani , ha hallgattál volna bölcs maradsz.  Persze én nem pályázom ilyen babérokra, maradok a saját kvalitásaimnál.  Próbáltam Alakszai úr profiljára írni, de nem sikerült , még mielőtt kikerült volna már is törölték.  Annyira ellenség vagyok, hogy még elolvasásra se méltatják a véleményemet. Szerencsémre itt közzé tehetem – hát ha valakit még érdekelhet.

“Nem értem. Kitől kell megvédenie a barátját, a főnökét, Polgármester urat. Tény, hogy jó néhány hitetlen ember gúnyt űz mások sorstragédiájából, de az ellenzék soraiban nem leltem ilyen elvetemült kárörvendőkre. A névtelen beírókra meg nem érdemes figyelni. Ezzel szembe viszont tessék azokra fókuszálni, akik nem arctalanul, hanem véleményüket felvállalva próbálnak dönteni, ki is legyen Városunk első embere. Nálamnál sértettebb bennszülöttet nehéz találni Miskolcon. A Káli érában nyolc évig nem tehettem be a lábam a városházára, mert a Déli Hírlap megszűnéséért egyedül engem okoltak. Maguk helyett. A Rákóczi bank csődbe juttatója börtönbe akart juttatni. Mondva csinált ürüggyel megbírságoltak, mert egy vihar után rendbe hozattam a borházam tetejét. Majd feleségem mindkét üzletét az ötvenes évek mintájára elbitorolták. Igazából fellégeztem, amikor Kriza Ákos került a város élére. Sosem tagadom, hogy a portálomat és a könyveimet sorra támogatta, sőt még ajánlót, előszót is írt hozzájuk. Mint az Észak főszerkesztő helyettese próbáltam mindent megtenni, hogy a megyei napilap és a városvezetése között harmonikus kapcsolat legyen. Sajnáltam, hogy Káli s Kriza tanácsadói szinte egyformán félre értelmezték ezt az összhangot. Mindannyian úgy képzelték, hogy egy újság csak a jót és a szépet írja róluk, minden őszinte kritikus vélemény, merő sértegetés. Nem tudom ki lesz a következő polgármester. A többség eldönti majd. Vagy az ötezer forintos szavazatvásárlási akció, amit Alakszai jegyző úr beígért. Persze azt nem még nem tudom, hogy előre fizetnek e vagy utólag, bár ez kizárt, hiszen akkor már nem férnek a kassza kulcsához. Egyébként semmi oktalan önérzeteskedés, mindenki nyugodtan fogadja el, hiszen a sajátunkból, a befizetett adónkból kapjuk vissza azt a keveset. A közbiztonsággal kapcsolatos programja viszont figyelemfelkeltő. Pontosan nem tudom, de a miskolci rendészet az egyik legköltségesebb szervezet, milliárdos büdzséje van, a városban annyi a kamera, hogy már a Való világban érezzük magunkat. Ennek ellenére, amikor a Hősök terén megörökíthették volna a megveretésemet, azonnal kiderült pontosan az a két kamera rossz volt. A mélygarázs felvételét pedig szerették volna eltüntetni, de szerencsémre sikerült hat példányban lemásoltatni. Alakszai Zoltán polgármester jelölt talán egyetlenként – becsületére legyen mondva a hivatalos fősodorral szembe a törvényesség őreként – leírta, igen is a nagy posta előtti útburkolati jelet az önkormányzat, Lévai István festette fel. Ő, aki a kerékpárutat is a forgalommal szembe rajzolta fel a Zsolcai kapuban. A jegyző úr se lehet mindenütt, de egyetlen kérésemre hajlandó volt felülvizsgálni a posta előtti járdaszakasz forgalmi státuszát. S arról már nem Ő tehet, hogy megvezették csőbe húzták, hiszen azok, akik egy évtizede rossza bírságolási gyakorlatot folytatnak, senki ne várja el tőlük, hogy most önmaguk ellen dolgozzanak. Alakszai úr egyetlen kérésemre kerestetni kezdte a posta előtti buszmegálló kihelyezés eredeti tervdokumentációját. Nem is csodálkozom, hogy azt írta válaszában, helyhiány miatt megsemmisítették. Igen, aznap amikor ezt kértem. Leendő polgármester úr, vajon képes lenne e a környezetében megbúvó kádereket górcső alá venni. Megnézni, ki mennyit ártott és árt ennek a jobb sorsra érdemes városunknak. Levonni a tanulságot a múltban elhallgatott történésekből. Például, hogy olyan rendészet, akik ok nélkül támadtak rá egy főügyészre, egy köztiszteletben álló vasúti főtanácsosra vagy egy Ybl díjas építészre, magamról már nem is érdemes szólnom, miként lehetnek még mindig egy fontos nélkülözhetetlen közbiztonságáért felelős testület állományában. Az is kérdésem lenne, hogy egy óceánológús – sose gondoltam, hogy ilyen is van – miként lehet a Szinva patak menti város díjazottja. Még nem tiltottak el a közügyek gyakorlásától – bár már nem sok idő választ el ettől – októberben számíthat a szavazatomra. Még így is.”