2026. augusztus 7., péntek · Miskolc & Borsod Kapcsolat
XIV. évfolyam
2026 / 32. lapszám
Ára: ingyenes
Alapítva 2013
Háztáji hír és szórakoztató portál
Hirdetés
Egyéb

A katasztrófavédelem rendelhet el repülőgépes szúnyogirtást Miskolcon is

 

 

Az elmúlt hónapok szokatlanul esős időjárása után Miskolcon is érezhetően megnőtt a csípőszúnyogok száma. Irtásuk megkezdéséről a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. azonnal intézkedett és azóta is folyamatosan végeztet földi, biológiai irtást nemcsak a lakóterületek, hanem a vizek és vízfolyások környékén is.

 

Légi, kémiai szúnyogirtásra az állami szúnyoggyérítési programban van mód, a földi biológiai irtással kiegészülve összesen legfeljebb 30 ezer hektárnyi területen.

 

Arról, hogy mely városokban, településeken végeznek légi, kémiai irtást, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság által megbízott szakértő véleménye alapján döntenek, mivel a központi szúnyoggyérítési programot a katasztrófavédelem koordinálja.

 

Döntésük alapján az országos szúnyoggyérítési programban Miskolcon nem légi, hanem földi, kémiai irtást végeztek.

 

Miskolc város vezetése ugyanakkor látja a lakosság jogos igényét arra, hogy kevesebb legyen a szúnyog, különösen a lakott területek környékén. Éppen ezért az önkormányzat újabb, rendkívüli, földi, kémiai szúnyogirtást rendelt el, ma este 21 órától hajnali 4 óráig.

 

Miskolc városa költségvetésében idén csaknem 28 millió forintot különítettek el erre.

A vidék velünk van

Partner települések

Borsod, Abaúj és Tokaj-Hegyalja önkormányzatai — kattints a címerre.

Média- és üzleti partnerek
Heti TV
DVTK
Gasztrográf
BOKIK
Szabad hely