Klímanagykövetek segítik Miskolc MJV Önkormányzatának munkáját

 

 

 

Idén ősszel sikerrel lezajlott az első miskolci Közösségi Gyűlés, amelynek témája városunk levegőminőségének javítása volt. Erről a fontos környezetvédelmi témáról akkor ötvenen beszélgettek – összességében a 155 ezer miskolci véleményét képviselve. A résztvevők közül tucatnyian vállalták, hogy városunk Klímanagyköveteiként tevékenykednek a jövőben: környezetükben, a többi városlakó körében, a mindennapokban képviselve a Miskolc MJV Önkormányzata által felvállalt ökologikus szemléletet, a klímavédelem, a levegőminőség javításának programját, az erről szóló ismeretterjesztést.

A Klímanagykövetté kiválasztott miskolci polgárok megbízóleveleiket hivatalos körülmények között vehetik át. A felkérést Miskolc MJV Önkormányzata nevében Veres Pál, Miskolc MJV polgármestere és Varga Andrea, Miskolc MJV alpolgármestere adja át a városi képviselő-testület novemberi ülésén, annak nyitányaként.