Meghalt Lódi György, a Magyar Televízió korábbi műsorvezetője –  emlékét megőrizzük

Hosszan tartó súlyos betegség következtében, 81 éves korában meghalt Lódi György, a Magyar Televízió korábbi szerkesztő-műsorvezetője Miskolcon.

Meghalt Lódi György, az MTV Híradó korábbi szerkesztője, műsorvezetője – közölte családja a közmédiával. Az újságíró már hosszú ideje betegséggel küzdött, 81 éves volt.

Lódi György a Miskolci Egyetem gépészmérnöki karán tanult, amikor először kapcsolatba került a médiával: kezdetben az egyetemi rádióban segített, majd a Magyar Rádió Miskolci Körzeti Stúdiójában figyeltek fel jellegzetes, összetéveszthetetlen hangjára. 1966-ban az MTV helyi operatőre mellett dolgozott, és ismerkedett meg a szakma alapjaival, volt hangtechnikus, világosító és alkalmanként riporter – áll a gyászoló család által kiadott közleményben.

Lódi György 1971-ben részt vett a „Riporter kerestetik” című vetélkedőben, innen egyenes út vezetett ahhoz, hogy munkát is kapjon a közmédiában. Egy év rádiózás után 1972-ben lett az MTV Híradójának észak-magyarországi tudósítója. Pályafutása alatt több ezer hírt osztott meg a nézőkkel, akik műsorvezetőként is láthatták rendszeresen.

Riportjai számtalan egyéb műsorban, magazinban is láthatóak voltak, több dokumentumfilm szerkesztő-riportere is volt. 1997-ben az ő vezetésével kezdte meg működését az MTV Miskolci Körzeti Stúdiója, amelynél 2003-ig, nyugdíjazásáig dolgozott.

Temetésének körülményeiről a család később ad tájékoztatást.

Dr. Székely László átvágja a szalagot. A háttérben Lódi Gyuri a magyar televiziótól. Gyuri minden kilométerkőnél ott volt, nélküle semmi komoly esemény nem történhetett. A közelmúltban készítettem vele egy interjút, ahol elmesélte milyen volt amikor Grósz Károly volt miniszterelnök a rendszerváltás idején megtámadták.  Balázsi Tibor szerkesztővel közösen emlékeztek vissza erre a nem szokványos botrányra. Azt is elmondta, hogy a kezdetben miként jutott el a hiradó felvétele Budapestre. Kiváló kollégája Pacher Péter operatör és autóversenyző mint a híradó stáb sofőrje kapott egy kéklámpát  – sehol az országban  ilyet nem kaptak a vidéki tudósítók – a szolgálati Volgára. Dr. Túrós Andrásnak az akkori főkapitánynak köszönhetően aki mindenben segítette támogatta a sajtót. Ennek köszönhetően sokszor az utolsó percekben értek be a hiradó szerkesztőségébe ahol még  az akkori technika szerint a filmtekercsre még a laborálás is várt. Gyurinak köszönhetően Borsod és a régió a mostaninál sokszor többet mutatkozott be az ország egyetlen központi televiziójában. Később egyszerűbbé vált a film továbbítása Budapestre – az avasi tévétoronyból lőtték fel a hiradós anyagokat. Könyvemben , valamelyikben Miskolci celebek címmel bővebben elolvasható néhány kulisszatitok a Gyuri vezette miskolci studió működéséről.