Összesen 842 hatósági ellenőrzést folytattak le Budapest Főváros
Kormányhivatala szakemberei a Sziget 2019 fesztivál ideje alatt. Az
idén összesen 530 ezres látogatószámmal futó fesztiválon mindössze 1
esetben volt szükség komolyabb hatósági fellépésre. Népszerűek
voltak kormányhivatal programjai és kitelepült szolgáltatásai is: a
hivatal egészségmegőrző programjain több százan vettek részt, a
mobilizált kormányablakot közel kétszázan keresték fel a Sziget
Fesztivál hét napján.
Budapest Főváros Kormányhivatala hatósági szakemberei idén is
fokozott figyelemmel kísérték Budapest legnagyobb szabadtéri
rendezvényét, a Sziget 2019 fesztivált. A kormányhivatal
fogyasztóvédelmi, népegészségügyi, munkaügyi és munkavédelmi,
valamint közlekedési hatósági szakemberekből álló 82 fős gárda a
fesztivál teljes ideje alatt, valamint az építkezés és a bontás
idején is kiemelt ellenőrzéseket folytattak annak érdekében, hogy az
ide látogató több százezer ember biztonságosan és zavartalanul
vehesse igénybe a Szigeten elérhető szolgáltatásokat.
A kormányhivatal fogyasztóvédelmi szakemberei a vendéglátó helyek
és üzletek, valamint mutatványos eszközök körében elvégzett 205
ellenőrzés során mindössze egy üzemeltetőnél találtak olyan
bokszgépeket, amelyek nem rendelkeztek megfelelőségi tanúsítvánnyal,
ezért azokat ideiglenesen be kellett zárni. Az üzemeltető 24 órán
belül elvégeztette a berendezések bevizsgáltatását és teljesítette
az újranyitáshoz szükséges egyéb hatósági feltételeket, így azok
másnap már újra kinyithattak. Emellett 24 vendéglátó és 5
kereskedelmi egységnél tapasztaltak olyan apróbb hiányosságot – pl.
hiányos árfeltüntetés, hiányzó üzemeltetői adatok – amelyek még a
helyszínen pótolhatók voltak. Mivel a fesztivál területén működő
dohányboltok bejáratánál biztonsági őrök ellenőrizték a vásárlók
személyi okmányát, a kormányhivatal nem tapasztalt fiatalkorúak
kiszolgálásával kapcsolatos jogsértést.
A kormányhivatal népegészségügyi szakemberei összesen 412
közegészségügyi-járványügyi vizsgálatot végeztek, amelyek során az
általános higiéniai állapotok és a tisztaság, valamint a
hulladékkezelés- és szállítás ellenőrzése mellett kiemelt figyelmet
fordítottak a folyamatos ivóvízellátás ellenőrzésére és az
egészségügyi szolgáltatások meglétére is. Jól vizsgázott a Sziget a
hőségriadó ideje alatt is. A szervezők nagy hangsúlyt fektettek a
többnyelvű, folyamatos tájékoztatásra, az árnyékolás biztosítására,
a párakapuk és locsoló autók folyamatos működtetésére, valamint
engedélyezték az ivóvíz szabad bevitelét.
A munkavédelmi ellenőrzések külön kitértek a mobil wc-k
takarításával, fertőtlenítésével kapcsolatos tevékenységre, a nyári
időjárás miatti időjárási körülmények hatásai elleni védekezés
módjaira, valamint az építés-bontásra vonatkozó speciális szabályok
betartására, a munkaügyi ellenőrzések pedig a munkaviszony
létesítésével kapcsolatos, továbbá a munkaidő nyilvántartására és a
munkabérre vonatkozó szabályok betartására terjedtek ki. A 150
munkavédelmi és munkaügyi ellenőrzés tapasztalatai rendkívül
pozitívak, az ellenőrzések itt is elenyésző számban tártak fel
apróbb hiányosságokat.
A kormányhivatal emellett a helyszíni ellenőrzésekkel és
próbautazásokkal ellenőrizte a személytaxi szolgáltatásokat.
Pozitívum a tavalyi évhez képest, hogy utasokat nagymértékben
megkárosító, kirívó eseteket a kormányhivatal idén nem tárt fel,
csupán apróbb hiányosságok fordultak elő, de ezekben az esetekben a
kormányhivatal ellenőrzést végző szakemberei idejében megtették a
szükséges intézkedéseket.
Az idei Sziget fesztiválon Budapest Főváros Kormányhivatala három
külön helyszínen várta a látogatókat. A Budapest InfoPoint Faháznál
berendezett Egészség Szigete programmal a kormányhivatal egyaránt
kívánta megszólítani a hazai és külföldről Budapestre látogató
közönséget, ahol minden nap az egészségmegőrzést célzó tematikus
feladatokkal és népegészségügyi szakmai tájékoztatással várta a
vendégeket. A Dolgos Sziget keretében munkaerő-piaci lehetőségekről,
szolgáltatásokról, képzésekről és támogatásokról tájékozódhattak az
érdeklődők. A kormányhivatal programjain közel ötszázan vettek
részt, emellett a Szigetre kitelepült mobilizált kormányablak buszt
a rendezvény alatt 187-en keresték fel okmányigényléssel (személyi
igazolvány, vezetői engedély, lakcímigazolvány, valamint útlevél)
kapcsolatos tájékoztatás és ügyintézés miatt.
Egy hete próbálom túltenni magam, a Magyar Újságírók Szövetségében történt tisztújító közgyűlésen történtek után. Igazából nem is lenne érdemes ezzel foglalkozni. Egy kor...
Egy nagyon fontos pesti hivatalban láttam ezt a titkárságon. Bárki ha oda bemegy választhat, akár békét szeretetet vagy éppen reményt. Egy forintba se...
2022. 11. 08., k – 08:18 Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság A Kazincbarcikai Rendőrkapitányság a lakosság segítségét kéri egy 16 éves, budapesti lány eltűnése...
A 35 millió forint értékű képalkotó eszközt a Bőrgyógyászati Klinika egyetemi támogatással szerezte be. A készülék egy beépített, nagy felbontású kamerával testrégiónként készít...
2026. április 5-én, Húsvét vasárnapján hagyományteremtő szándékkal „Nyuszijáratok” indulnak az ÉSZAKERDŐ Zrt. által fenntartott Pálházi Állami Erdei Vasúton, Pálházáról Rostallóra. A RÖNK Rostallói...
Rita jól elkapott sorozat. Szegény pára sejthette ez lesz az utolsó útja a vágóhíd irányába. Gondolt egy nagyot és ugrott. Kész öngyilkossági kísérlet....
A tavalyi év márciusában nyitotta meg kapuit a Magyar szállodatörténet különlegessége, egy hely, ami mindenkit elvarázsol: Vécsecity. Hernádvécsén, a Cserehát szívében, Budapestről 225 kilométerre...
December 26-án érkezik a koronavírus elleni vakcina Magyarországra, másnap elkezdődik az egészségügyi dolgozók oltása December 26-án, szombaton reggel érkezik meg Magyarországra az...
Egy amerikai űrhajós érdekes dolgokat mesélt. Meggyőződése, hogy nem vagyunk egyedül a világűrben. Idáig magam is egyetértek vele, közismerten nagy UFÓ hívő vagyok....
Az Ózd térségében szolgálatot teljesítő polgárőrök részére tartottak szakmai tanácskozást. Az Ózdi Rendőrkapitányság épülete adott helyt 2014. augusztus 14-én annak a szakmai alapokon...
„Csöbör Katalin szerint üdvözlendő, hogy a kormány újabb 300 millió forintot vonna el Miskolctól, a miskolciaktól. Azoktól a miskolciaktól, akiket neki kellene...
Szerda éjféltől Miskolc valamennyi közterületén kötelező lesz a szájat és orrot elfedő védőmaszk viselése – erről a legújabb kormányzati intézkedésekkel összhangban...
Megkérjük a sajtóorgánumokat, hogy fejezzék be a Honvédkórház támadását és a felesleges pánikkeltést, mivel orvosaink és ápolóink folyamatosan, a nap 24...
A Media1 értesülése szerint kedden a Magyar Nemzet munkatársainak jelentős részével is közölte a Fidesz-közeli Mediaworks, hogy a jövőben nem tartanak igényt a...
Magától Miskolc város főépítészétől tudom, hogy a Gömöri pályaudvar újraélesztése már nem sokáig várat magára. A részleteket is megismertem, a koncepció lényegét is...