SzántóGráf » Egyéb » Az Emberi Erőforrások Minisztériuma részvétét fejezi ki a ma hajnalban elhunyt Dr. Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója családjának
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma részvétét fejezi ki a ma hajnalban elhunyt Dr. Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója családjának
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma részvétét fejezi ki a ma
hajnalban elhunyt Dr. Adorján Gusztáv, a Szabolcs-Szatmár-Bereg
Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója családjának.
Dr. Adorján Gusztáv a Debreceni Orvostudományi Egyetem elvégzése
után a nyíregyházi Megyei Kórház Szülészet-nőgyógyászati Osztályán
kezdte szakmai pályafutását, ahol közel négy évtizeden át dolgozott.
2010 júliusától volt a Jósa András Oktatókórház Nonprofit Kft.
ügyvezető igazgatója, majd 2013-ban a négy kórház integrációjaként
létrejött Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi
Oktatókórház főigazgató-helyettesének, 2015 márciusában pedig az
intézmény főigazgatójának nevezték ki.
Szakmai pályafutása során a szülészet mellett a nőgyógyászati
onkológia és az onkosebészet területén is kimagasló munkát végzett.
Ennek elismeréseként a Magyar Nőgyógyász Onkológusok Társaságának
vezetőségi tagja, a Magyar Méhnyakkórtani és Kolposzkópos Társaság
főtitkára, a Nőgyógyászati Onkológia Folyóirat
szerkesztőbizottságának, a Magyar Nőorvos Társaságnak, a
Nőgyógyászati Ultrahang Társaságnak és a Nőgyógyászati Endoszkópos
Társaságnak is tagja volt. Jelentős szerepet vállalt a kórház
nőgyógyászati onkológiai sebészeti profiljának fejlesztésében, a
legkorszerűbb műtéti technikák bevezetésében. Szakterületén
rendszeresen tartott előadásokat és jelentek meg tudományos
publikációi.
A kezdetektől aktívan részt vett Szabolcs-Szatmár-Bereg megye négy
kórháza jogi, szakmai és gazdasági integrációjának végrehajtásában,
melynek eredményeként országosan is minta értékű modell jött létre,
és javult a megyében az egészségügyi ellátás hatékonysága.
Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatának egyéni képviselőként,
a FIDESZ-KDNP frakcióvezetőjeként. A Nyíregyháza-Városi Református
Egyházközség presbitere és a Tiszántúli Református Egyházkerület főgondnoka volt.
Nyíregyháza díszpolgára lett. Feleségével együtt három gyermeket neveltek,
és két unokájának örülhetett. Egész pályafutása során a betegellátás iránti
elhivatottság, a betegek tisztelete, szeretete, a gyógyításért érzett
elkötelezettség vezérelte. Kiadó: Emberi Erőforrások Minisztériuma
Szerdán meghalt a világ legidősebb embere, a chilei Celino Villanueva Jaramillo. Az idős férfi 121 évet élt. Egy otthoni baleset következtében lehunyt a...
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa több mint 22 millió forint bírság megfizetésére kötelezte a Rádió 1-et működtető Radio Plus Kft.-t...
Az alma mater – a Mezőcsáti Református Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola október 12.-én ünnepli alapításának ötvenedik évfordulóját. Szeretettel várnak minden hajdani és jelenlegi...
ma 16:20 TÖRÖKORSZÁGFÖLDRENGÉSSZÖKŐÁRGÖRÖGORSZÁG Hetes erősségű földrengés rázta meg az Égei-tenger térségét /MTI/EPA/DHA/Demiroren Hírügynökség Hetes erősségű földrengés rázta meg az Égei-tenger térségét...
A HELL ENERGY Magyarország Kft. befejezte azt a több mint 7,17 millió Ft-os komplex humán fejlesztési projektjét, melynek keretében a cég dolgozói részére...
A prosztatadaganatos betegek mozgásprogramjaként meghirdetett 10 Ezer Lépés Program keretében nemcsak a prosztatarákban érintetteket, hanem mindenkit várnak egy közös sétára a Városligetbe. –...
Ábrahám Róbert, az ismert jobboldali youtuber az Ultrahang vele készített interjújában élesen kritizálta azokat a baloldali és jobboldali médiumokat, amelyek lassan egy hónapja...
Fodorné Vince Anna klinikai szakpszichológus, a Regionális Egészségügyért Alapítvány (REGEA) szakmai vezetője, a kiadvány szerkesztője mesél a könyv keletkezéséről és a céljairól, a...
A rendezvény házigazdája a Van Holnap! Zsákos Alapítvány, a sztómával élő betegek érdekképviseletét és közösségszervezését felvállaló civil szervezet. Tervezett program: – Konyhasarok –...
2022. 02. 14., h – 16:27 Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság Minden lehetőség adott annak, aki a rendőri hivatást akarja választani Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is....
A Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC) március 7-én bált szervezett azzal a céllal, hogy erősítse a 10 szakosztály közötti összetartást, valamint...