Ez a cikk – az alábbi nálam jelent meg.Büszke is vagyok rá mert most lekopintották az ebben szereplő szellemi tulajdont képező fotót. Kerényi Laci barátom is boldog, hogy pont az ő alkotását választották. A bibi csak annyi, hogy ezért jár, jogosan a tiszteledíj, mint minden egyéb mű után. Ha a szerkesztő nem ismerné a számlaszámát – nálam megtudhatja. Nem nagy összeg, csupán becsületbeli ügy, adósság amelyet még mindig rendezhetnek.
Szent-Györgyi Albert újra itthon – mit mondott az oktatásról a harmincas években – Kerényi laci drótpostája
Kerényi László barátom készítette küldte ezeket a képeket. Nagy idők tanúi lehetett. A sors úgy hozta, szerencsénkre ezek a képek megmaradtak. Ám ami még érdekesebb és aktuálisabb a professzor úr beszéde a harmincas évekből – s mi másról szólna mint az oktatás helyzetéről. Úgy látszik mintha ez a téma örökzöld maradt és még lesz.
”
- október 12-én készítettem a fotókat Szegeden. Ekkor tért haza 1947 óta először Szent-Györgyi Albert az Egyesült Államokból. A Magyar Tudományos Akadémia Szegedi Biológiai Kutatóközpontjának avatásán ő volt a díszvendég.
1930-ban a tanévnyitó alkalmából egy beszédet tartott. Ezt hallhatjuk Mécs Károly előadásában. Érdemes meghallgatni, nagyon tanulságos.
https://www.youtube.com/watch?v=pTtOEUwjjEs
101. kép: A háttérben Szentágothai János professzor
102. kép Szent-Györgyi Albert mellett Szentágothai János ül, három sorral feljebb pedig Bay Zoltánt, Szent-Györgyi Albert nagy barátját fedeztük fel.