ujkelet.live

A háború 801. napja: A Ynet hírportál újságírója, Nadav Ejal a hétvégén egy exkluzív riporttal jelentkezett: A védelmi szervezet arra a következtetésre jutott, hogy a közelmúltbeli antiszemitizmus és Izrael-ellenes kampány nagy része, a közösségi médiában és nem csak ott, egy állam vagy egy nagyhatalom művelete – megtervezett és összehangolt. A kérdésről magas szintű diskurzus folyik Izraelben, és érzékenynek tekintik. A gyanúsítottak: Katar, Oroszország és Kína.

Magas rangú izraeli tisztviselők a hangnem eltolódását jelzik: Izrael gázai fellépésének támadásától a klasszikus, általánosított antiszemitizmus – ismerős klisék – felé haladva.

A tisztviselők hangsúlyozzák, hogy számítottak az Izraellel szembeni kritikára a háború alatt, és közismert a botok stb. tevékenysége az Izrael-ellenes hangulat erősítésében. De azt mondják, hogy a jelenlegi hullám továbbmegy, az összehangoltság, az időzítés és a szándék jeleit mutatja.

A szóban forgó kampány nem a háború kezdetén használt botokról és a TikTokról szól. Valami konkrét dolog történt a közelmúltban, sokkal súlyosabb. Ez egy szélesebb körű művelet, amely valószínűleg emberi erőforrások felhasználását is magában foglalja. A védelmi szervezeteknél „több mint gyanú”, hogy véleményformáláshoz emberi erőforrásokat aktiváltak, akik felerősítik azokat az üzeneteket, amelyek a politikától az identitásalapú gyűlölet felé tolódtak el.

Ezek az aggodalmak már nem korlátozódnak a hírszerzési értékelésekre. Immár a diplomáciai eszmecserék részét képezik. Beleértve az Egyesült Államokat – és Katart – érintő megbeszéléseket is, mivel a háború utáni regionális kapcsolatok újrakalibrálódnak. Katar a források szerint az egyik fő gyanúsított, akárcsak Oroszország és Kína.

Egy izraeli biztonsági forrás azt nyilatkozta Ejalnak, hogy a vizsgált műveletet Katar nem tudta volna „házon belül” lebonyolítani, magánvállalkozókra lett volna szükség hozzá. Ezzel szemben Kína, Oroszország vagy Törökország ezt belülről is megtehetné.

The post Gázáról áttérve a „klasszikus” antiszemitizmusra first appeared on Új Kelet Live.