Miért nem lettem  jogász – most már nehéz kikupálódni a BTk jogvesztő labirintusában – működik az igazságtalanszolgáltatás  – hogyan csalják el a bevetési csoport hangfelvételét

Ha hiszik ha nem jogi pályára készültem. Elsőre Pesten felvételiztem másodszorra pedig Szegeden. Egy pont híján kirostáltak mindkét alkalommal. Méltányossági kérelemmel fordultam Korom Mihály akkori igazságügyi miniszterhez, de hiába volt minden kisérlet. Végül három esztendővel később simán felvettek Budapesten. Máig őrzöm az indexemet és a kötelezően megvásárolt jegyzeteket.

Nekünk levelező tagozatosoknak helybe jöttek a tanárok a Mályi tanácsi üdülőbe. Ha jól emlékszema nálamnál jóval idősebb pártfunkcionáriusok kedvéért hozták létre ezt a kihelyezett tagozatot. Jómagam az újságíró iskolával  magam mögött már nem készültem pályamódósításra de a párt és a tanácsi káderek sem adták volna fel a megszerzett bársonyszéküket. Sajnos másfél esztendővel a sikeres vizsgáim után betegség miatt felhagytam a kimerítően fáradtságos  esti-éjszakai tanulással. Emlékezetem szerint osztálytársaim kívétel nélkül csak a doktori címre gyúrtak és a legtöbbjük dolgozatát egy nagy tudású járási tanácselnök írta. Ő maga sem lett főállású jogász.

 

Jómagam sosem gondoltam volna, hogy egyszer csak nagyon megbánom, hogy feladtam álmaim megvalósítását.  Bizonyára most sokkal könnyebb lenne az igazamért megküzdeni és az egyszerű állampolgári jogaimat megvédeni a részrehajló rendőrökkel, ügyészekkel és bírókkal szembe.

Figyelem, a bírónő kikérte az esetlapot. Meg lehet hallgatni Tóth Tamás rendész telefonálását a bevetési csoport ügyeletesével. Miért nem adta át a rendőrnő azonnal ezt – mert ugye Tóth úr kezében az irataimmal egy igazoltatáshoz kér támogatást. Eszébe sem juthat semmilyen támadás azok után, hogy a földön fekszem bilincsbe verve. Nem csoda, hogy ezután a lényegre rálátó bírónőt lecserélik mint a MÁV-nálé a mozdonyt egy olyanra aki a támadóim bevédésére lett utasítva.

Eltelt már csaknem hét esztendő, hogy 2017 november hatodikán délután  egy teljesen alaptalan közúti intézkedés során két miskolci rendész rámtámadt, kezeimet lefogva a földre vittek és kezeimet hátrabilincselték. Az eseményt teljes egészsében rögzítette a szemközti mélygarázs külső kamerája, de hogy.hogy nem Búzásné Faragó Edit volt vizsgáló , aki állítólag három napig tanúkat keresett nem jutott eszébe ezt a felvételt átmenteni. Nekem kellett ezt külön kiharcolni, hogy aztán a kapitányságon lebutitsák a videót és megcsonkítsák és több mint egy fél év elteltével tervbe vegyék a kiértékelését. E helyett a hölgy feltárcsázta a rendészet vezetőjét és mint valami csomagküldő szolgálattól rendelt két tanút.  Kérhetett volna többet is, de neki elegendő volt ennyi. Noha bíztatták, hogy a rendészet által jogellenesen kiadott tudósítások nyomán többen is ihletet kaptak tanúskodásra, de a rendőrségen beérték Soltész Edinával és Petróczy Attilával. Az a néhány Olvasó aki még nem tudná, időközben az egyik támadóm a már leszerelt Szabó Krisztián önvallomást tett a közelmúltban. Megírta nekem, hogy a felbujtott tanúkat nem ő hanem a főnöke kerítette elő és egyébként csak hárman én és a társa tudjhatja mi is történt a posta előtt akkoriban. Egy ilyen hivatalosnak tetsző iromány elolvasása után nem senkinek tőlem bocsánatot kérni megrágalmazásom után, beérném annyival, hogy azonnal elrendelik a nyomozást, s próbálnak valamilyen jogorvoslattal jóvátenni a tévedésüket. E helyett továbbra is a bolondját járatják velem. Megakadályozzák, hogy feljelentéseimre egy szembesítéses nyomozást rendeljenek el ügyészi felügyelettel. Hiába bukott meg mindkét felbujtott tanú, közülük az egyik már a tárgyaláson is kimondta annak a nevét aki rábeszélte erre a misszióra.  Az is bizonyított, hogy Búzásné Faragó Edit megfeledkezett a Soltész Edinával történő szembesítésről, ha nem trükközik akkor már a kapitányságon kiderül a szende szőke hölgy szájából ömlik a hazugság.  Így csak az ellenem született ítélet után leplezte le az élettársa , hogy együtt jártak arra, s mire odaértek már csak azt látták a földön fekszem és a hátamon térdelő két egyenruhás kizsebel.

Van egy halom levelem a vármegyei főügyészségtől. Mind amolyan bíztató, lélekemelő, közlik minden beadványomat beküldték a törvényszékre per újításra. Majd ezzel párhuzamosan javasolták ennek az elutasítását. Őrzöm a bírókét is amelyben jelzik, az általam tett feljelentések mind közvádasak és megküldték az illetékes ügyészségre. Idáig ezekre egyetlen reagálás nem érkezett. Hogy felmerülhet a bűnpártolás gyanúja – persze elsősorban Búzásné Faragó Edit esetében aki csak azért rendelt el kétszer is egy-egy megalázó helyszíni bizonyítási kisérletet, hátha egyszer csak a kedvenc tanúja akivel félórára bezárkozott a gyermekmeghallgató szobába csak látja amit soha nem láthatott. Például egy kést megvillanni a kezemben a novemberi szürkeségben.

Ehhez képest a kedvese egy Andersent is kétvállra fektető mesét adott elő a rendőrségen, nyílván nem kevés fizetségért. Motiváció nélkül ritkán vetemedik az ember, egy hölgy ilyen méretű aljasságra, mások megnyomorítására. Nos, akik elolvasták már a tárgyalási jegyzőkönyveket – lehetnek ilyenek, de hogy a szembesítésről és a helyszíni bizonyítási kisérletről készült videókat a kutya sem nézte meg rajtam kívül arra mérget vehetnek – rögtön lebuknak a támadóim.

Rendészek a MINAP cimlapján 2017. Ezt a felvételt látva a megyei főügyész helyettes felismerte őket, jelezte Őt is ezek az emberek inzultálták. Erre a bírónő indoklásában az van, kit érdekel ez, a rendésznek is lehet rossz napja. Díjaznám ezt a vézésben szereplő kijelentését. Kár, hogy sértödött lett és végül kizárta magát az ügyemből, sajnos csak az ítélet meghozatal után.
Szabó úr írásba küldte meg a valós igazságot. Dicséret illeti. jobb későn mint soha, mit nem adnék ha ezek után ismét besétálna a rendőrségre mint akkor kedden reggel és ott is elmondaná amit nekem megírt. Én is meghívnám jutalmult egy ebédre mint a főnöke azért mert hősiesen rátámadt egy hetven éves emberre. Mentéségére ő volt az aki a rendőrségen és mindig is elmondta, vidóra is, hogy lefogta a felkarjaimat és közben elővettem a pisztolyt majd visszatettem a zsebembe. Kérdés, hogyan és honnan bányászta elő tőlem és mikor.  Képzeljék el ilyen vizsgálók dolgoznak a rendőrségen akik ezt a dumát elhiszik.

Akik egybehangzóan kidicsérnek, hogy mennyire készségesen első kérésre minden okmányomat átadtam. Majd nem sokkal később a nyomozati cselekmény naplójából kiderült, az egyik támadóm a bevetési csoport segítségét kéri egy személy igazoltatásához.  Semmilyen lőfegyverről nem beszél, miközben sokkos állapotban fekszem a földön és kezében az össze igazolványom.

Ki gondolná, hogy itt látható a nagy Andersen miskolci változata, aki már a tárgyaláson is lediktálta ki volt a felbujtója és mit vizionált.
Kisvárkonyi Csaba , már a vármegyén leleplezte a párját. Innentől megrettent a rendőrség, elszabotálják a szembesítést, ne, hogy már fény derüljön a gazságra.

Na ezt magyarázza meg valaki aki járatos a krimikben és a Kojak vagy Derick filmek nézésében. Colombot szándékosan kihagyom mert Soltész Edina különös módon állította, engem ő hosszú  klasszikus Colombo ballonban látott miközben mindenki előtt ott volt már a rabosított képem, amelyen rövid barna dzsekiben feszítek. Folytatom a különbejáratú szappanoperámat – tehát Szabó úr vallomást tett, elárulta a tanúkat felbujtották és mind hazudik. Petróczyt már a törvényszéken kizárták a hamis rágalmai okán pedig a rendőrségen eltünt a szembesítéséről készült film javarésze.  Kit érdekel manapság egy ilyen apróság. Senkit.

Hihetetlen, mázlija van. Felsül a hazugságával a törvényszéken ám a rendőrség továbbra is védelmezi pedig hamis tanúskodással kellene meggyanúsítani. Ő az aki a nem létező kést látja megvillanni a kezemben. Mert én amolyan bicskás garázda vagyok….Ez egyébként egy sportember , meccseket vezet, sasszemű.

Közben az ügyészség amolyan macska egér játékkal hárít abban a reményben ha már az elsődlegese felbujtó és a vádiratot szerkesztő valamint a lejárató cikkekhez a nevét adó kolléga már elhunyt nem sok kell a tragikus ügy teljes lezárásához. Minek is bolygatni már egy olyan bűncselekményt amelyben egy ejtőernyős bírónővel nagy nehezen sikerült a felsőbb elvárás szerint a két rendészt bevédeni. Minek is firtatni, hogy az elsőszámú feljelentő a hamis tanúk felbujtója önként jelentkezett a védelem tanújának miután felfedte a támadóim eredeti célját . Tehát ma már rajtam kívül mindenki tesz egy nagyot  az igazság kibogozására. Nem érdekli őket , hogy valakit ártatlanul, elsődleges áldozatként terheltté varázsoltak.

Éljen a demokratikus jogállam, ahol a rendőrség nem mer szembenézni a valósággal és ha úgy hozza a helyzet még a főkapitányi fogadónapról is kiüzhetnek. Simán következmények nélkül. Még az sem számít, hogy az ügyészség által megküldött feljelentésemet meghamisítsák és normális nyomozás nélkül itt nem történt semmi alapon elutasítsák.  Azzal, hogy a történtek másnapján az ügyészségen felvett feljelentésemet elkésettnek nyílvánítsák és hozzáírják, az Alsózsolcai őrsön tettem panaszt. S ennek a bődületes hamísításnak sincsen – idáig  semmilyen következménye.