Avi/ujkelet.live
A háború 606. napja: Helyi idő szerint 21:36-kor aktiválódtak a szirénák két közösségben a Golán déli részén. Az Izraeli Védelmi Erők két lövedéket azonosított, melyeket Szíriából indítottak és nyílt területen landoltak Izraelben. Sérülésről nem érkezett jelentés. Ez volt az első támadás Szíriából, mióta megdöntötték Bassár el-Aszad rezsimjét. Az izraeli hadsereg ágyúzással válaszolt.
A minap az izraeli hadsereg arról számolt be, hogy rakétákat foglalt le egy rajtaütés során az egyik szíriai faluban.
Megjegyzendő, hogy Szíria területén – beleértve a déli régiót is – számos elem és szervezet működik, a Hamásztól a Dzsabhat an-Nuszrán át az al-Saraa (Dzsulani) rezsim erőiig. Az elmúlt hat hónapban az izraeli hadsereg biztonsági övezetet hozott létre Szíria területén azzal a céllal, hogy demilitarizálja a területet – és most azt vizsgálja, hogy ki áll a zsidó állam elleni rakétázás mögött.
Röviddel este 10 előtt aktiválódtak a szirénák Tel Avivtól egészen Jeruzsálem térségéig és Júdea és Szamáriáig.
A Polgárvédelmi Parancsnokság applikációja pár perccel a szirénák előtt értesítette a lakosságot, hogy ballisztikus rakétát lőttek ki Jemenből a zsidó állam felé.
Az Izraeli Védelmi Erők szerint a lövedéket sikerült elfogni. Sérülésről nem érkezett jelentés.
Két perccel később Názáret területén is aktiválódtak a szirénák. A katonai rádió szerint a lehulló törmelékek miatt.
Március 18 óta, amikor az izraeli hadsereg újraindította offenzíváját a Hamász terrorszervezet ellen a Gázai övezetben, a jemeni hútik 45 ballisztikus rakétát és legalább 10 drónt küldtek Izrael felé.
A hútik politikai részlegének vezetője, Mahdi al-Mashat (rangsorban a második) vasárnap a terrorcsoporthoz köthető jemeni hírügynökségnek azt nyilatkozta, hogy minden vállalatnak, melynek befektetése van Izraelben gyorsan ki kell vonnia, mert „a környezet nem biztonságos”. Szerinte azok a cégek, amelyek a figyelmeztetésük után is Izraelben maradnak, viselik majd a felelősséget az elszenvedett veszteségekért és károkért.
Azt is közölte, hogy a hútik a következő napokban további döntéseket hozhatnak, amelyek gyakorlati veszélyeknek teszik ki az Izraelben befektetéssel rendelkező vállalatokat: „Utasítani fogjuk az illetékes feleket, hogy határozzanak meg egy időszakot, ameddig ezek a vállalatok kivonulhatnak (Izraelből), hogy a kár a lehető legnagyobb mértékben csak a cionista entitás kormányának legyen okozva, és mások ne sérüljenek vele együtt.”
Múlt szerdán az izraeli légierő támadásokat hajtott végre a húti rezsim terrorcélpontjai ellen a Szanaa Nemzetközi Repülőtéren.
The post Rakétatámadás Szíriából és Jemenből first appeared on Új Kelet Live.