Avi/ujkelet.live
A háború 459. napja: Az Izraeli Védelmi Erők este frissítette toborzási adatait: A héten 338 ultraortodox vonult be a hadseregbe, közülük 211 harci katonának, a többiek pedig harc támogatónak.
A harci katonák közül 70-et a Kfír-dandár Netzach Jehuda zászlóaljába; 19-et a Givati-dandár Rotem zászlóaljának Tomer századába; 19-et az Ejtőernyős-dandár 202. zászlóaljának Hetz századába; 11-et a Nevatim légibázis szárazföldi védelmi egységéhez; 35-öt a határrendészethez; 57-et pedig a Hasmoneus-dandárba, az új ultraortodox dandárba soroztak be.
A hadsereg szerint a következő hónapokban további ultraortodox katonákat fognak besorozni.
A hadsereg 7000 besorozási parancsot küldött ki az ultraortodox közösség tagjainak, miután a nyár folyamán kiküldtek 3000-et.
A parancsok jelentik annak az átvilágítási és értékelési folyamatnak az első szakaszát, amelyet a hadsereg a következő évben a katonai szolgálatra való besorozás előtt végrehajt.
Tavaly mintegy 70 000 ultraortodox férfit jelöltek meg katonai szolgálatra alkalmasként, de a hadsereg szerint nem lehet mindet egyszerre besorozni, mivel integrációjuk időigényes folyamat.
A nyár folyamán a hadsereg Állomány Igazgatósága 3000 behívót küldött ki 18-26 év közötti ultraortodox férfiaknak. A 3000-nek csak körülbelül 10%-át sorozták be a hadseregbe. Ez még így is azt jelentette, hogy 85%-kal nőtt a hadsereghez csatlakozott ultraortodox katonák száma a korábbi évekhez képest.
Segélyek: A palesztinokkal katonai összekötőként szolgáló Kormányzati Tevékenységek Koordinátora a Területeken (COGAT) közölte, hogy az elmúlt héten mintegy 1100 teherautónyi humanitárius segély ment be a Gázai övezetbe.
„A politikai kör irányelvének megfelelően a COGAT-tal koordinálva folytatódnak az erőfeszítések a segélyek Gázai övezetbe való transzferjére” – áll a közleményben. ,,Ezen erőfeszítések részeként az elmúlt héten több mint 1070 humanitárius segélyszállító teherautó, amelyek élelmiszert, vizet, egészségügyi felszerelést és menedékfelszerelést vittek, léptek be Gázába, és több mint 1100 teherautót rakodtak ki az átkelőhelyek gázai oldalán.”
A COGAT ígéretet tett arra, hogy „továbbra is azon dolgozik, hogy a segélyszervezetekkel és a nemzetközi közösséggel együttműködve lehetővé tegye és megkönnyítse a humanitárius segélyek bejutását a Gázai övezetbe”.
A védelmi minisztérium szárazföldi határokért felelős hatósága minden szállítmányt alaposan megvizsgált.
Térképek: Az Izraelt elítélő üzenetekre „szakosodott” jordán külügyminisztérium ma határozottan elítélte a bibliai Izrael történelmi térképeinek közzétételét Izrael hivatalos közösségi oldalain.
A jordán külügyminisztérium szerint a térképeken ,,a palesztin területek”, Jordánia, Szíria és Libanon egyes részei szerepelnek.
A jordán külügyminisztérium „provokatívnak és megalapozatlannak” minősítette a dokumentumot, mely „hamisan azt állítja, hogy ez egy izraeli történelmi térkép”.
A Külügyminisztérium szóvivője, Dr. Szufian Qudah hangsúlyozta, hogy ezeknek az akcióknak az a célja, hogy megtagadják a palesztinoktól a független, szuverén államhoz való jogukat, melynek fővárosa Kelet-Jeruzsálem, az 1967. június 4-e előtti határok szerint.
Hagyománnyá vált a jordánok részéről, hogy megtagadják a zsidó történelem tényét Izrael földjén.
Káosz: A Gázai övezetben 15 hónapja folynak a harcok, a terrorszervezetek pedig azért küzdenek, hogy megőrizzék pozíciójukat fenyegetésekkel és irányításukat erővel. Egy magas rangú izraeli tisztviselő kedden a Ynet hírportállal folytatott beszélgetése során kifejtette, hogy a Hamászt frusztrálja a helyzet, és máshol keres eredményeket.
Míg a Gázai övezetben nehezen tudnak sikereket felmutatni, addig Izraelben egyre nagyobb aggodalomra adnak okot a Hamász és a Palesztin Iszlám Dzsihád azon kísérletei, hogy terrortámadásokat hajtsanak végre izraeli és zsidó célpontok ellen külföldön, és a tisztviselő szerint a Hamász az, aki szorgalmazza az ország határain kívüli célpontok elleni támadások végrehajtását.
E fenyegetés mellett, bár ez nem új keletű jelenség, Izrael a terrorizmus felerősödését látja Júdeában és Szamáriában is, amelyet Irán irányít és finanszíroz, Jordánián keresztül nagy mennyiségű fegyvert csempészve a területre.
Mindeközben Izrael is aggodalommal követi az új-régi arénát, amelyet a Hamász és a Palesztin Iszlám Dzsihád „megtelepedéseként” definiálnak Szíriában, akik kihasználják a lázadók által vezetett puccs és az Aszad-rezsim bukása okozta káoszt. Körülbelül 2000 Hamász-tag és körülbelül 7000 Palesztin Iszlám Dzsihád-tag tartózkodik az Izraellel szomszédos országban. Az izraeli erők országok közötti ütközőzónába való belépésével kapcsolatos nemzetközi bírálatok árnyékában Izrael attól tart, hogy a terrorszervezetek terrortámadásokat próbálnak végrehajtani a Golán-fennsík térségében.
A Ynetnek nyilatkozó tisztviselő kifejtette, hogy Izrael nem folytat közvetlen párbeszédet a jelenleg Szíriát vezető lázadókkal, de van egy csatorna, amelyen keresztül üzeneteket továbbítanak. Izraelt nem nyűgözik le Ahmed al-Saraa vezető „mérsékelt üzenetei”, és Izrael most tényleg nem kiemelt prioritás az ország stabilizálására összpontosító vezetésnek – de senki ne áltassa magát – miután sikerül megvetni a lábukat, Izrael is képbe kerül.
A Nyugat felé biccentve és azon kérések mellett, hogy a Szíriát jelenleg vezető különböző elemeket ne tekintsék vagy definiálják terrorista szervezetnek, már most nagyon aggasztó jelek mutatkoznak a jövőre nézve, amikor a lázadók radikális iszlamista irányba változtatják az oktatási rendszer tartalmát, és törlik a nyugatiakat.
A Gázai övezetben elhúzódó háború során több, izraeli célpontok elleni terrortámadást hiúsítottak meg világszerte. A terrorszervezetek, amelyek mögött Irán áll, egyénekben, nagykövetségekben és más zsidó célpontokban akarnak kárt okozni.
A Hamász anno, akárcsak ma, a közel-keleti, afrikai és európai célpontok elleni terrortámadások előmozdításán dolgozott, bár a jelentős változást ezeknek a műveleteknek a parancsnoklása jelenti, melyeket korábban a szervezet magas rangú tagjai vezettek, akiket azóta likvidáltak.
Mint említettük, a Hamász az iráni rezsim terrorista tevékenységeiből merít ihletet, és ehhez hasonlóan célja, hogy bármi áron ütést mérjen izraeli, zsidó és nyugati célpontokra.
The post Haredi besorozási adatok, dühös jordánok, és a Hamász káoszra hajt – külföldön first appeared on Új Kelet Live.